GrachtaShova
GrachtaShova GrachtaShova
  • 03-12-2015
  • Geography
contestada

Grace bought 4.5 pounds of fish that cost $4.98 per pound. how much did she pay for fish?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2015
4.98 times 4.5
which is 22.41.
Make sure to label!
Grace paid $22.41.
Answer Link

Otras preguntas

solve the equation 4x + 6 = 4 + 2(2x + 1). Which choice describes the meaning of his result, 6 = 6?
For the following right triangle, find the side length x. Round your answer to the nearest hundredth. 8 0 7 V X
dainelaa bought 125g of jellybean for 18,50 calculate the price per kilogram​
Are you surprised that Jewish people continue to be targets of hate today in America? pls help me i dont have lots of time
Which sentence contains transitional words or phrases? A. As you know, it is getting close to summer and school will be ending shortly. B. It is getting close t
What is the name for the CENTER of a spiral galaxy? What KIND of stars live in the center of a spiral galaxy?
Susan wants to have 30% of her gumballs be green If there are 50 gumballs in the machine, how many would have to be green?
The weekly Kroger advertisement states that five-pound chubs of ground chuck are available for eighty-nine cents per pound. Arlene sees the advertisement; she r
why is climate change a serious threat to the least developed agriculture area, mountain region and island countries​
SAT Math scores have a bell-shaped distribution with a mean of 515 and a standard deviation of 114. 1) What percentage of SAT scores is between 287 and 857? 2