nokulungaziyanda999
nokulungaziyanda999 nokulungaziyanda999
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

dainelaa bought 125g of jellybean for 18,50 calculate the price per kilogram​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2022

Answer:148

Step-by-step explanation:

125g x 8 = 1000g

18.5x8=148

Answer Link

Otras preguntas

Which of these protects customers who purchase defective products? A. A boycott B. A warranty C. Shopper's insurance D. Mediation 2b2t
A(n)_______ (rational /irrational) number answer is desired.
If the police arrive at Larry’s office without probable cause or a warrant and demand to search the premises, which amendment protects him from this type of sea
The following situation can be modeled by a linear function. Write an equation for the linear function and use it to answer the given question. Be sure you cle
Which unit would you most likely use to represent the time it takes to fly from New York, New York to Portland, Oregon which is 2,442 miles away? A. Minutes B.
Who experimented with rats to demonstrate that organisms can learn even if they do not receive immediate reinforcement?
A particle that has a mass of 5.0 kg is acted on by a force of 4.5 N. The acceleration of the particle is:
Of the 425 tickets sold, 275 were adult tickets. What percent of the tickets were adult tickets? Round to the nearest tenth of a percent.
The dimension of the row space of a 3 x 5 matrix A is 2 d. What is the dimension of the solution space of the homogeneous system Ax = 0?
What is he sat for most of the day A.theme B.setting C.plot