Sabrina7141
Sabrina7141 Sabrina7141
  • 03-04-2018
  • Mathematics
contestada

how do I help my son with these were problems I have no clue how to do

how do I help my son with these were problems I have no clue how to do class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-04-2018
I think your supposed to put the number in the first column multiply by four and then put the answer in the second column. Like number 2 times 4 is 8, and 3 times 4 is 12.
Answer Link

Otras preguntas

_____ allow(s) you to think ahead about what you'd do in future situations. Foresight Decisions Peer pressure Influence
Express with an exponent and the given base: 64, base 8
Having a colony south of the Carolinas that would serve as a buffer was a reason for the founding of
Jenna bought 5 pounds of apples for $6.85. What is the unit price per pound of apples?
The Open Door Policy was designed as a way for the United States to further international diplomacy. its trade interests. its desires to annex foreign nations.
The hacienda system in Latin America most closely resembled a. communist states. b. feudal systems. c. modern parliaments. d. direct democracies.
Round 1,129 to 2 decimal places.
What was Sir Walter Raleigh known for? a. He was the first Englishman to live in the Americas. b. He compiled the first English dictionary. c. He designed th
Jenna bought 5 pounds of apples for $6.85. What is the unit price per pound of apples?
A solid substance was tested in the laboratory. The test results are listed below. • dissolves in water • is an electrolyte • melts at a high temperature Based