Mckena Mckena
  • 04-02-2018
  • Mathematics
contestada

When buying bottles of Apple juice Ava spent $1.56 On a 12 -ounce bottle and $0.9 on a 6-ounce bottle. Use unit rates to determine if each pair of rates is equivalent

Respuesta :

ang135
ang135 ang135
  • 04-02-2018
Ok so you divide them and then make sure that 1 is the denominator and the numerator can be anything else
Answer Link

Otras preguntas

This element that influences climate deals with height above sea level. Latitude O Prevailing Winds Elevation Proximity to Water
What are the first three common multiples of 3 and 5?
3 Question 6 (1 point) ✓ The drawing area in Inkscape is called the
How do you work out 86.7+6.2+47 ?
Which of the two balls will acquire greater acceleration?Tennis and Ping pong
Which of the following is the strongest example of charged language from Henry's speech?
If there’s no net movement of water across the semipermeable membrane the solution is said to be what
Simplify by dividing negative three over eight divided by five over nine
Which TWO sentences have no capitalization or comma errors? •We saw it before the Labor day holiday on Friday night. •He wasn't happy, though, because officer J
what is an act of protest in which business is withheld or refused?