niyahbands
niyahbands niyahbands
  • 02-12-2017
  • Mathematics
contestada

ashley bought 6 pounds of flour for $3. how many pounds of flour did she get per dollar?

Respuesta :

alexanderbartl
alexanderbartl alexanderbartl
  • 02-12-2017
She would get 2 pounds. My bad sorry.
Answer Link
aj2k26aw aj2k26aw
  • 02-12-2017
she got 2 pounds per dollar
Answer Link

Otras preguntas

If BC= 45, AB=24, AC=36 Find BD and DC
How do you solve this?
What did Alexander Hamilton mean when he said the public debt "was the price of liberty."?
All of these terms except ___________ contribute to natural selection.
Read the excerpt from The Time Traveler’s Guide to Elizabethan England. A miller’s daughter dies in her bed, weakened from lack of food. A beggar boy from the
three cans of tuna costs $1.50. what is the cost of one can of tuna. what is being compared
one example of a simile being used in the poem the highwayman
In circle O, the radius is 8 and the m angle D O G = 95°. Find the length of arc DG 13.26 6.49 12.99 19.28
The appendix is located on the right side of the body in the abdominal cavity. Therefore, the appendix is located ___________ and _________________ to the stern
An expression is described in words. The quotient of 7 less than 12 divided by 3. Create the expressions using numbers and symbols. My first answer is (12-7)/3