reneeeee2795 reneeeee2795
  • 03-11-2017
  • Mathematics
contestada

Taylor and Jesse are buying a magazine for $3.75 and a snack for $2.49. What is the total cost of the two items?

Respuesta :

Moonwalker7 Moonwalker7
  • 03-11-2017
3.75+2.49= $6.24

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

what are 3 accomplishment of betsy ross
Row= 1, 2, 3, 4 seats = 8, 14, 20, 26 How many seats are in the 14th row???
Which statements about the formation of the solar system are true and in a correct order? A. A black hole collapsed to form the sun; small planetary objects fo
_____ are tiny cell structures that carry out specific functions in the cell.
What 2 Tacoma make up the scientific name
What determines when a system reaches equilibrium? What observations can be made about a system once equilibrium has been established?
The quote below was written in the 1940s: "They say temperatures of 7,000 degrees centigrade hit me...Nobody there looked like human beings...Humans had lost th
Solve mathematics problem in photo please! Second
Rewrite 7 1/8 as an improper fraction.
What are the intercepts of the line? A. x-intercept: –3; y-intercept: –7 B. x-intercept: –3; y-intercept: 7 C. x-intercept: 7; y-intercept: –3 D. x-intercep