Wohld526 Wohld526
  • 05-09-2015
  • Chemistry
contestada

For each store,what is the ratio of the number of cans to the price:24 packs (2 for 9);12 packs (4 for 10);12 packs (3 for 9)

Respuesta :

02Ann
02Ann 02Ann
  • 05-09-2015
$4.50 for the 24 pack, $2.50 for the 4 for 10, 12 pack and for the last one it is $3.00
Answer Link

Otras preguntas

Do green leaves absorb the maximum amount of light? If not, what color of leaf would absorb more light?
provide (someone) with a motive for doing something.
What is the authors main opinion write 3-4 reasons Plzzz helpp I’ll mark brainlistttt
With which information can you construct more than one triangle? A.the measurements of two angles B.the measurements of two angles and the length of the incl
Of the careers you've learned about in this section, which one interests you most? What about it makes it interesting? Which career interests you the least? Why
ASAAAAAAPPPP / Which statement helps distinguish between a memoir and a documentary? A documentary and a memoir both tell a story from the author’s point of vie
Given n (x) = 8 [x]+2x+9, answer the following: Find n(-x).
Help I don’t understand
what party were most new immigrants from
Describe the differences between the Arctic and Antarctica