makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

While competing in the Olympics, an athlete hurls a discus with a velocity of 15 m/s at an angle of 20. What is the horizontal component of the discus's velocit
polar equations can describe graphs as functions, even when their equations in the rectangular coordinate system are not functions
How can you use a rate to compare the costs of two boxes of cereal that are different sizes?
A solution is made by dissolving 3.8 moles of sodium chloride (NaCl) in 185 grams of water. If the molal boiling point constant for water (Kb) is 0.51 °C/m, wha
Early detection for malignant melanoma uses the _____ screening.
Llena el espacio en blanco con POR o PARA ___ el lunes tengo que terminar la tarea ___ la clase de química. A) Para/para B) Por/por C) Para/por D) Por/ para
A proton, mass 1.67 × 10−27 kg and charge +1.6 × 10−19 c, moves in a circular orbit perpendicular to a uniform magnetic field of 0.90 t. find the time for the p
A solution is made by dissolving 3.8 moles of sodium chloride (NaCl) in 185 grams of water. If the molal boiling point constant for water (Kb) is 0.51 °C/m, wha
If Charlotte started doing her homework 9:15 and she finished 7 and a half hours later,what time did she finish?
it rain yesterday after it be dry for many months