Dburrell1215 Dburrell1215
  • 01-08-2017
  • Mathematics
contestada

Diana can earn money for the tickets she sells. Which of the following statements describes the variables in this situation correctly?

Respuesta :

sergibcnusa sergibcnusa
  • 01-08-2017
Statements are absent? Srry! :(

Answer Link

Otras preguntas

what places did the Aztec region conquer?
Jimmy wants to buy a scooter and the price is 50 dollars when he goes to the store the second time it is marked down 20 % whats the new price
Jenna bought 5 pounds of apples for $6.85. What is the unit price per pound of apples?
The czar responded to the Revolution of 1905 by __________.
Marlin's marble jar had 36 red marbles and 64 blue marbles. What was the ratio of red marbles to blue marbles in the jar? a 1:2 b 9:16 c 2:3 d 3:4
Jenna bought 5 pounds of apples for $6.85. What is the unit price per pound of apples?
A photon with a frequency of 5.48 × 10^14 hertz is emitted when an electron in a mercury atom falls to a lower energy level. Calculate the energy of this photon
In the ground state, each atom of an element has two valence electrons. This element has a lower first ionization energy than calcium. Where is this element loc
Nephridia, the excretory organs in earthworms, are equivalent to the ____________ in humans and frogs.
Potatoes were the main crop in Ireland in the 1800s. Almost the entire population of Ireland was dependent on a single variety of potato, the “lumper.” These po