H1yaj0uliafuKayloriB H1yaj0uliafuKayloriB
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

Sarah was trying to decide what kind of cat food to buy at the store. smiley cat costs 7.90 for 10 pounds. purr plus cost .85 per pound. which brand is the better buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-03-2017
Smiley's cat that is 7.90 for 10 pounds. Because purr plus in total of 10 pounds is 8.50
Answer Link

Otras preguntas

22) What are the 4 stages of hurricane development, and what wind speeds are associated with each.
The hospital spent 8^5 dollars on a new medical equipment this year. Last year, they spent 8^7 dollars. How many times more did they spend last year than this y
what is the average speed of a person who can run around the track 4 times in 5 minutes? the track is 400 meters long.​
Environmental policies are what have provides some avenues to supporting our environment is the policies that we currently have will be enough going into the fu
-[8x+(6x+8)=8-(3x+7)
. What are the four components of a database system?
A Parking lot has a length of 100 yards wide and a length of 200 yards. The parking lot will be expanded by increasing both the length and the width by r yards.
How did the treaty of Versailles lead to hyperinflation? For a 12 mark question on a test please explain fully
Light of 200 microwatt is incident on a photodetector. If the light is red, 600nm, how many photons are striking the surface per second?
do you think more innocent people are found guilty in criminal cases or civil cases explain