ashely5 ashely5
  • 02-02-2017
  • Mathematics
contestada

1)Shannon takes a class to learn Japanese.The class costs $243 and lasts for 12 weeks.what is the cost,per week,of the Japanese class?show work. 2)

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-02-2017
243 divided by 12 is $20.25
Answer Link
legomanlwm
legomanlwm legomanlwm
  • 02-02-2017
20.25 should be right
Answer Link

Otras preguntas

N Force, a U.S. car manufacturing company, has expanded its business operations to China. Unlike their U.S. colleagues, many Chinese employees are reluctant to
Nine more than the quotient of a number and 5 is -22
STUCK ON THIS CAN I GET HELP?
please help fast please
math pls help and thanks​
what is the surface area​
Could someone tell me how has coronavirus impacted in your lives like for example we have to use masks or etc. It would really help me in my homework please.
What were the benefits of trade for ancient China?
Someone help me I’m confused
13 People who have leukemia, a cancer that affects white blood cells, are often given Cytarabine. This drug inhibits the synthesis of DNA. Which phase of the ce