coold21kgaming
coold21kgaming coold21kgaming
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Sheila paid $8.68 for 7 flower
plants. How much did she pay for
each plant?

Respuesta :

zoncer zoncer
  • 04-03-2022

Answer:

$1.24 per plant

Step-by-step explanation:

You just have to divide the total amount paid by the number of flowers.

Answer Link

Otras preguntas

can someone please help me with this puzzle
A change of color is a sign that a chemical reaction is taking place. please select the best answer from the choices provided t f
This hard but flexible structure is found in the nose and ears. a. tendons b. bones c. ligaments d. cartilage
dy/dx=infinity ⇔ parallel to y axis , right? I can't understand this logically. By the way, I'm Japanese, so if there's any mistakes in my English, please let
may someone help me out with this please
Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 15 ounces of chocolate chips for $2.49 Choice B: 20 ounces of chocolate chips for $3.32
Use five complete sentences "The cold equation" by using as I read graphic organizer My question and thoughts as I read: 1.what does the pilot want? 2.Is the p
Solve :2(7-x)=3(x 3)
John adams election date
The North Atlantic Current makes Norway