briellegee
briellegee briellegee
  • 01-03-2022
  • Mathematics
contestada

If Melissa buys of a pound of boysenberries, how much will
the berries are $3 per lb

Respuesta :

avabeery1 avabeery1
  • 01-03-2022
the berries will be $3, because she is buying one lb of them at $3/lb
Answer Link
MSFSPASTA
MSFSPASTA MSFSPASTA
  • 01-03-2022

Answer:

Well if Melissa only bought a pound of berries then it should be $3 because its $3 per pound-

Answer Link

Otras preguntas

List some ways that geology controls where it is safe to live.
Using a __ clock, scientists are able to estimate the amount of time that two species have been evolving independently
Why didn't greg ask mom to drive him to school sooner?
The constitutional convention was held in philadelphia in 1787 true or false
Which kidney disease characterized by nephrotic syndrome, microscopic hematuria, and glomerular deposits of c3 complement and properdin is caused by an autoanti
Give a possible formula for an exponential function passing through the points (-1,8) and (1,2)
How many calories are equivalent to 1 pound of body fat?
El poema Cantar el Mío Cid fue ________ como la primera obra del lenguaje puro castellano, que hoy en día se llama el español. vista visto vistos vista
What factors contributed to the growth of trade along the Silk Road 300B.C.E - 600 C.E.
How to find maximum if second derivative test is inconclusive?