channelesparza
channelesparza channelesparza
  • 04-01-2022
  • Mathematics
contestada

A box of 24 spiral notebooks cost $3.60. What
s the cost of 1 notebook?

Respuesta :

liliannamiron
liliannamiron liliannamiron
  • 04-01-2022
0.15 cents just divide 3.60 by 24 hope this helps !
Answer Link
kennymashaney kennymashaney
  • 04-01-2022

Answer:

15 Cents each

Step-by-step explanation:

3.60 Divided by 24

Answer Link

Otras preguntas

Help PleaSE:) ->Grammar Which sentence has a pronoun with an unclear, missing, or confusing antecedent? A. The lifeguards sat in tall chairs; they could
20 points People disagree whether the United States should have gone to war against Mexico. Should the United States have declared war? Opinions Please The Unit
round 7,782 to the nearest hundred
Two taps A and B fill a swimming pool together in two hours. Alone, it takes tap A three hours less than B to fill the same pool. How many hours does it take ea
Tu as quels cours le jeudi matin?
what are 2 points on the graph for 6x-5y=25
what are 2 points on the graph for 6x-5y=25
How many combinations of 5 students can a teacher choose from 24 students? A. 5,100,480 B. 42,504 C. 7,962,624 D. 120
Jennie had $300. Then she spent $15 on a new shirt. What percent of the money does Jennie have left
A standard coffee mug has a capacity of 16 fluid ounces. If Annie needs to fill 26 mugs with coffee, how many total quarts of coffee does she need?