talleyaddison0 talleyaddison0
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

At gym A is 76.50 for 8.5 hours. At gym B cost is 10.50 for 3/4 hours which plan of offers the best deal

Respuesta :

lena3056
lena3056 lena3056
  • 01-12-2021
The better deal is gym a.

Tell me if you want step by step explanation!

Hope this helped. :)
Answer Link
Peppermint80853163
Peppermint80853163 Peppermint80853163
  • 01-12-2021
Gym A is the correct answer.
Answer Link

Otras preguntas

A grocery store only sells eggs by the dozen.There are 12 eggs in one dozen eggs.If there are 624 eggs in stock how many dozens of eggs are there
What statement about sacco-vanzetti trail of 1921 is true?
How do I solve this equation?
The ratio of dogs to cats being adopted today at the animal rescue center is 7 to 5. If there are 70 cats up for adoption, how many dogs are there?
fred bought 12 strawberry pops, 4 spins of the gumball machine, and three scoops of gumdrops. how much did he spend?For your information:Strawberry Pops: $4.54/
Cultural conflict you have observed??
The polynomial function with rational coefficients has roots of: –2, √3, and - √3. What is the equation? f(x)= _____ (x + 2)(x - 2)(x + √3) a (x + 2)(x +√3)
How different cultural groups expand their culture and their impact on other cultural groups
What was the role of compromise at the convention in Philadelphia?
More than 5 million collisions occur every ___________ A. Day B. Month C. Year