pattie101yaassss pattie101yaassss
  • 05-01-2017
  • Mathematics
contestada

Greg bought 4 notebooks for $6.40. Which equation can be used to determine the price, p, in dollars, of 1 notebook?

Respuesta :

arie01
arie01 arie01
  • 05-01-2017
the answer is 6.40 / 4 = $1.60
Answer Link

Otras preguntas

Describe A Situation In Which One Aspect Of Health Has An Impact On The Other Two
PLEASE HELP ASAP!!! CORRECT ANSWERS ONLY PLEASE!!!
Does the brand of popcorn affect how many kernels are left unpopped
How can chemical symbols prove that cubic zirconia is not a diamond?
The maine state legislature passes a law to regulate local delivery services. the final authority regarding the constitutionality of this law is
What type of case goes directly to the supreme court?
What are values? Give me two examples of values you have.
Help me please.... Question Three sides of a rectangular paddock are to be fenced, the fourth side being an existing straight water drain. If 1000 m of fencing
How do water molecules in the solid phase compare with water molecules in the gaseous phase?
PLEASE HELP ASAP!!! CORRECT ANSWER ONLY PLEASE!!! Conjugate the verb correctly in Spanish in the PRESENT TENSE. Be sure to only write the conjugated verb. Do no