victoria880 victoria880
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

4. Jan bought donuts for $6.75. Each bagel cost
$0.75. How many bagels did she buy?

Respuesta :

princesspokemon987
princesspokemon987 princesspokemon987
  • 03-11-2021

Answer:

9 bagels

Step-by-step explanation:

Divide the price ($6.75) by the price of one bagel ($0.75) to get the amount of bagels Jan bought. (9)

Answer Link

Otras preguntas

Please solve the problem ​
What is one possible perimeter of the garden, in meters?
Given the following balanced reaction: 2Na(s) + F2(g) --> 2NaF(s) a) How many moles of NaF will be made from 2.6 moles of F2? b) How many moles of NaF will b
In a geometric sequence, t4 = 8 and t7 = 216. Find the value of t2 Question 14 plz show ALL STEPS ASAP
What is the equation of the line represented by the table below? Х -2 -1 0 1 2 y 16 11 6 1 -4 O A. y = -5x+9 B. y = -3x - 5 O C. y = -5x + 3 D. y = -5x + 6
Vì sao nhà quản lý luôn phải xây dựng các kế hoạch đảo ngược tình huống khi ra quyết định quản lý?
*Will Give Brainliest* Find the length of side xx in simplest radical form with a rational denominator.
Energy is a associated to development . prove in a sentence​
What is a topic sentence? the sentence that always appears at the beginning of the paragraph a sentence that includes the main idea of the paragraph a sentence
Tổng quát về hoạt động lập pháp của Singapore. So sánh với hoạt động lập pháp của Việt Nam.