aniyahibbott
aniyahibbott aniyahibbott
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

A pack of glue sticks costs $1.75 Mrs. Graydon bought 6 packs of glue sticks for her class.How much money did she spend​

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 02-11-2021

Multiply number of packs bought by the price per pack:

6 x $1.75 = $10.50

Answer: $10.50

Answer Link
averi04 averi04
  • 02-11-2021
she spent 10.50 on glue sticks
Answer Link

Otras preguntas

As Arab empire declined why did Islam continue to spread
Smooth muscles are slow to relax and slow to contract. explain why this is and why this is important.
What is an action the first ruler of the Qin Dynasty took to control his empire?
It is okay to use a dust rag when cleaning the inside of a computer.
What's the answer?????
True or false you can develop your professional brand by making astute comments in linkedin and facebook
Me.ford drove 483 miles during his trip. How many hundreds are in this number
2.5 million atoms of a particular element have a mass of 8.33 x 10-16 grams. what is this element
an area of forest that experiences very little change in species composition is a?
Find, correct to four decimal places, the length of the curve of intersection of the cylinder 4x2 + y2 = 4 and the plane x + y + z = 9.