aspectworld23
aspectworld23 aspectworld23
  • 02-10-2021
  • Mathematics
contestada

Tricia spends $4.89 on 3 snack packs.
If each snack pack costs the same price, how much does 1 snack pack cost?

(Write the answer as a decimal to 2 places.)

Respuesta :

felixcharles333
felixcharles333 felixcharles333
  • 02-10-2021

Answer:

$1.63

Step-by-step explanation:

Divide 4.89 by 3

Answer: $1.63

Simple

Hope it helps ♥️♥️

Answer Link

Otras preguntas

What is 5y - 4 (x-y)
true or false: concept that cells or organisms maintain specific internal conditions
PLEASE HELP!!! Will mark as brainliest I only need the answer for C. but i think its 7.5 Craig pitched a total of 15 times, if he pitched 70-75 mph twice out of
Someone plz help me !!
Multiply 25 by the difference of 34.78 and 12.99.
Which statement best describes the light that will cause emission of electrons from a given metal through the photoelectric effect? light with a low enough inte
Can i get help on 1=1/4(2x+8)
what is biomolecules ?how it works in our daily life
When 3/11 is written as a decimal, how many digits are in the smallest sequence of repeating digits? A. 1 B. 2 C. 3 D. 4
You have been working with irregular figures. How is estimating area on a grid different from estimating perimeter on a grid? Explain.