jackiew2298 jackiew2298
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

At a school bookstore, a ballpoint pen costs $0.28 and a notepad costs $0.23. What could you buy and to spend exactly $0.74?

Respuesta :

jameekanophia
jameekanophia jameekanophia
  • 02-09-2021
u could buy two notebooks and one ballpoint pen
Answer Link

Otras preguntas

A 4 1/2 ounce hamburger patty has 25 1/2 grams of protein. Determine the grams of protein per ounce each type of food. Select from the drop down menus to correc
anyone plz summarize this?Buying things today is so simple. Just enter a shop, say a book store, choose the desired book and pay for it. Long ago, before the in
. The product of eight and five divided by four
If A2 = A, which matrix is matrix A?Picture attached
[Kangaroo Grey 2013 Q4] There are five families living in my road. Which of the following could not be the mean number of children per family that live there? A
Can anyone help me with number 1?
"Eat For 10 Hours. Fast For 14. This Daily Habit Prompts Weight Loss, Study Finds" This is the title of an NPR article about a 2019 study that recruited 19 ove
Determine the value of x
A farmer has a rectangular field.the field is 300m long and 200m wide. calculate the perimeter of the field
Multiply, then identify the coefficient of x in the product (x - 5)(x + 2). *