abovejosh
abovejosh abovejosh
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

Correct answer gets brainliest and 5 starts

Correct answer gets brainliest and 5 starts class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-08-2021

Answer:

A

Step-by-step explanation:

The unit price will be the slope of the line which is 8, so the unit price is $8/1 lb

Answer Link

Otras preguntas

Can you please help me on this question m+2m-6=-12+2m
Mrs. B. says ______ is a STRONG word.
What is the Cl−C−Cl bond angle?
Emily uses 2/3 cup of milk to make one batch of muffins. How many cups of milk will Emily use if she makes 4 batches of muffins? Write your answer as an imprope
Dave’s dog is one decade two years nine months three days old. Davis is half as old as his dog. How old is Dave?
Historical background over the Victorian era
Can you please help me on this question m+7=3+m+4
Which of the following is true about the sequence graphed below? 1 2 3 4 5 6 7 8 9
In the early 1700s-1800, Europe possessed few places around the world because it lacked what two things?- Communication Technology- Advanced Military Weapons- E
Select the element with the greatest metallic character. Li, Al, Cs, Ca​