sandracastellanosast
sandracastellanosast sandracastellanosast
  • 04-05-2021
  • Mathematics
contestada

María compra dos elotes y tres refrescos y por lo que paga $48 y Luis a comprar un elote y dos refrescos y pagó $24 cuánto cuesta cada elote y cada refresco​

Respuesta :

giiannae
giiannae giiannae
  • 04-05-2021
18 because because because
Answer Link

Otras preguntas

The one invention that has made many complex machines possible is the invention of the:
Jenny has a big exam coming up tomorrow. She doesn't think she has studied enough to get a good grade. What's the best way that Jenny can bring down her stress
Linguistic change has been speeded in recent years by the efforts of educators.? true or false?
find the sum of 7a 3 14a 12 and -6a 3 12a 2 -7.
stalin used dictatorial methods in russia. true false
how many remainders are possible when 7 is made as the divisor?
ratio 1:6 Water to plant food container holds 10.5 L how much plant food to water will i need to fill the can each time
A point is _____. imaginary real
O que significa clima?
which component of blood makes up 55 percent of the blood volume?