Orlyanna01
Orlyanna01 Orlyanna01
  • 02-05-2021
  • Mathematics
contestada

help me again with this question please.

help me again with this question please class=

Respuesta :

Sashakay
Sashakay Sashakay
  • 02-05-2021

Answer:

The answer is A..........

Answer Link
xenia168
xenia168 xenia168
  • 02-05-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

Ver imagen xenia168
Answer Link

Otras preguntas

At a store, 2 gallons of milk cost $6. What is the value of the ratio of dollars to gallons of milk?A) Clear checkB) $0.33 per gallonC) $3 per gallonD) $4 per g
The periodic test in Mathematics has 50 questions. If Joy got 90% correct answers, how many questions did she miss?​
Write a letter to your mother asking for Some money to buy winter clother. ​
The HCF and LCM of two numbers x and y are respectively 27 and 2079 if x is divided by 9 the quotient is 21 then find y
PLEASE HELP GIVING BRAINLIEST IF CORRECT AND ANSWERS ALL!!!!! The Harlem Renaissance was a period of great artistic expression in the black community. Consider
Write any two uses of sodium bicarbonate
what is a bust??????​
Are there any specific modules or functionalities in QuickBooks designed to address Singapore's accounting and tax regulations?
Amanda, Jen, Shelby went to dinner and split the bill evenly. Each girl payed $14.25 and t tip. if the total bill including tip was 51.75, find the amount each
The function h is defined by h(x)=3x^(2 )+2. Find h(4x)