BrainlyIsGreat12345
BrainlyIsGreat12345 BrainlyIsGreat12345
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Plz help me with this question

Plz help me with this question class=

Respuesta :

ajbtrojan
ajbtrojan ajbtrojan
  • 02-04-2021

Answer:

1 Kilogram is $1.44

Step-by-step explanation:

$2.88 divided by 2 kilograms is $1.44 for each kilogram of sand.

Answer Link

Otras preguntas

If it takes 7lb of flour to make 3 loaves of bread, how much flour is needed to make 7 loaves of bread?
What is the molarity of a solution prepared from 25.0 grams of methanol (CH3OH, density = 0.792 g/mL) with 100.0 milliliters of ethanol (CH3CH2OH)? Assume the v
Read and select the correct option. ¿Cómo son las pizarras? Son ________. largos larga largo largas
someone please help me
If 1≤x (A) 1 (B) 9/10 (C) 10/11 (D) 17/72 (E)13/56
yd it in8 10 15+2 3 5​
How many hydrogen atoms are contained in 0.40 mL of water, given that the density of water is 1 g/ml?
Organisms in the clade Ecdysozoa undergo ecdysis to shed what structure?
Why did business people want to support Spain in the fight for Cuban Independence?
Solve this please. It's bit confusing.​