vevelinteixeira
vevelinteixeira vevelinteixeira
  • 01-04-2021
  • Mathematics
contestada

addie spent 4.32 on 6 cherry-flavored popsicles. find the unit rate

Respuesta :

vickyz65001248 vickyz65001248
  • 01-04-2021

Answer:

$0.72

Step-by-step explanation:

4.32 dollars per 6 popsicles.

4.32 / 6 = 0.72 per popsicle.

Answer Link

Otras preguntas

Mikaya loves to swim in the river near her house. After swimming in the river one afternoon, she saw two alligators by the dock. When she saw them swimming towa
Estimate the difference. 9 1/2- 1 6/7
Compare using <, >, or =. 11/2____1
How to calculate a probability
Estimate the sum. 6 13/28+ 8 3/32
Which of the following is a poor label for a category level file folder?
Solve mathematics question, please:) Unanswered re-asked question.
Why do some screws have flat tips?
The girls prepared themselves a complete meal. Pronoun: Antecedent:
In a container there were 5 L of a gas at 25 °C. If the temperature decreases to -10 °C, what will be the new volume of the gas?