koltsny koltsny
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

One gallon of gas costs $3.60 and you buy m gallons. How much do you spend on gas?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2021

Answer:

3.60m

Step-by-step explanation:

Basically if 1 bought i gallon its 3.60

2= 7.2 dollars and so forth

Answer Link

Otras preguntas

Prove that the line segment joining the midpoints of the diagonals of the trapezium is parallel to each of the parallel sides and is equal to half of the differ
The product of two consecutive even integers is 288 find the integers.
The idea that children act like little scientists, constantly creating theories about the relationships between their physical and social worlds, is central to
I need help asap please I will appreciate it
Find a · b. |a| = 60, |b| = 30, the angle between a and b is 3π/4.
The contemporary social movement with the slogan "fight for 15" seeks a $15 minimum wage and unionization. this attempt to mobilize and make gains for workers c
Give one real world example where you would use absolute value.
Northern humans are known by there Latin name?
Applications for culture and leadership do not include
Weight measures A. How dense an object is. B. How large an object is. C. The amount of mass in an object. D. The effect of gravity on an object.