Seudónimo Seudónimo
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

If 8 tacos cost $12. What is the cost for 12 tacos?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-03-2021

Answer:

$18

Step-by-step explanation:

12 divided by 8 is 1.5 so 1.5x12 is 18

Answer Link

Otras preguntas

Which is the answer?
Mike is the Director of Human Resources for a 120-employee family-owned manufacturing firm. Mike has been quite busy the last year reforming the benefit offerin
-7x-50 is less than or equal to -1 and -6x +70is greater than -2?
aleksA sailor on a trans-Pacific solo voyage notices one day that if he puts of fresh water into a plastic cup weighing , the cup floats in the seawater around
What does bristle mean
How do humans affect erosion? A: Creating irrigation systems prevents water erosion. B; Poor farming methods can prevent soil from being eroded. C; Human activi
How does changing mass affect kinetic energy
how do you convert 2.314 (14 repeating) as a fraction?
simplify (2x - 4) - (6x + 6) ty
2. World War I lasted four years. What were the war years?