nicolas092006 nicolas092006
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

If 5 cans of soup cost $4.49, what apuro be the cost for 20 more?

Respuesta :

unicornwolf59
unicornwolf59 unicornwolf59
  • 03-03-2021

Answer:

$17.96

Step-by-step explanation:

4.49 for 5

5 times 4 = 20

4.49 times 4 = 17.96

Answer Link

Otras preguntas

Cal went to the store to buy half liter bottle of water . One bottom cost 3$ but he saw one liter bottle that cost 5$ what is the unit price of a half liter bot
What is the value of 2x^2+5y-8 when x=2 and y=4
Cual es la importancia de los juglares? ¿Cuál era su función en la sociedad?
Dana can type nearly 90 words per minute. Use this information to find the number of hours it will take her to type 2.6 x 105 words ,convert between standard de
What is the image point of (-8,9)(−8,9) after a translation right 3 units and down 1 unit?
How many kilometers are in 3 centimeters? 0.000003 0.00003 0.0003 0.003gcgctgcvyhguygygvyfggvgcuyyfo7vvythtyttvgkhgfyvg dont answer this How many kilometers ar
Cells make up all living things. If something has cells, it's a living thing. If something does not have cells, it is not a living things. We will also look at
Help! !!!20 POINTS!!!
Angel got a job at in-n-out burger. He works 20 hours a week and makes $15.75 an hour. How much will his paycheck be after 2 weeks of work (before uncle sam tak
In each question, select the choice that forms a complete sentence. 1. a. Groceries for our special meal. b. Scanned the butcher meats. c. Kate bought penn