ihoopdaily00
ihoopdaily00 ihoopdaily00
  • 03-11-2016
  • Mathematics
contestada

Wilbur spent 22.95 on nine candy bars. How much did each candy bar cost

Respuesta :

AndreaPra
AndreaPra AndreaPra
  • 03-11-2016
each candy bar costs 2.55
Answer Link
Greenrune113 Greenrune113
  • 03-11-2016
$22.95 (total money spent) ÷ 9 (candy bars) = $2.55 per candy bar
Answer Link

Otras preguntas

What pattern do you notice in the results
Opsec?s most important characteristic is that:
On Monday, a local hamburger shop sold a combined total of 426 hamburgers and cheeseburgers. The number of cheeseburgers sold was two times the number of ham
how do you place each group of decimals in order from greatest to least 0.058, 0.0099, 0.105, 0.02999?
Which of the following objects would most likely be studied using maps? The elements that make up the sun The highways that pass through Florida The flowers tha
What is an even radicand in Algebra 2/ Trig? Please provide an example as well.
A hypothetical poison prevents nucleoli from carrying out their functions. which organelles would be affected by this poison?
You see a flash of lightning striking some distance away, and five seconds later you hear the clap of thunder. how many miles away did the lightning strike? rou
According to statistics, a person will devote 37 years to sleeping and watching TV. The number of years sleeping will exceed the number of years watching TV by
Critically discuss if government interventions to alleviate poverty are sustainable over a long period of time