ashleyjiron12 ashleyjiron12
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

If granola costs $2.40 per pound, how much does 0.9 pound of granola cost?

Respuesta :

tom9630 tom9630
  • 01-11-2016
the granola would cost $2.16
Answer Link
jandreaa
jandreaa jandreaa
  • 12-10-2021

Answer:

216

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

In your own words what is the application (purpose) of macconkey agar
How did hitler feel about the treaty of Versailles and its effects on Germany?
which group lists things that were unknown to europe prior to the columbian exchange
Please don't answer if you don't know
How would I solve 6x-2[8-(1-2x)]
How are bacteria, a rose, and an elephant alike? A) They are all made of Eukaryota Cells B) They are all made of Prokaryotic Cells C) They are all made organis
Why did roosevelt choose senator harry s. truman as his running mate for the election of 1944?
Which number correctly labels Puerto Rico? A.1 B.2 C.3 D.4 E.5 F.6
A survey was taken of 100 potential voters, asking them which candidate they would vote for in a local election. The results are given in the table below. CANDI
If 0.35 m of ammonia solution has a ph of 9.15, what is the h+ concentration of the solution?