shamiya2006 shamiya2006
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Kelsey can buy 2 pounds of apples for 7 dollars

Respuesta :

jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 04-01-2021

Answer:

each pound cost 3.5 dollars

Step-by-step explanation:

7/2

Answer Link
jhfuig jhfuig
  • 04-01-2021

Answer: each pound is 3.50 dollars

Step-by-step explanation: 7.00 divided by 2 is 3.50 dollars

Answer Link

Otras preguntas

Find the sales tax and total cost of a Sony Playstation that costs $151.99. The tax rate is 4%. Round your answer to the nearest cent.
URGENT IN NEED OF HELP ASAP Find an angle with sin>0 & cos<0 Find an angle with sec<0 & tan>0
John ate 6/7 of his biscuits. He ate 24 biscuits How many biscuits did he have to start with?
x to the power 2 + 7x +10 Resolve into factors
Solve for x. y = (5+x}m Answer?
Write an e-mail (50-60 words) to one of your friends to ask him/her for some advice on improving your English speaking skill. Write your answer on the answer sh
Please help! Thank you!
Cells divide to make new cells. Which part of the cell theory best relates to the above statement? a b O O O O Cells can only be seen using a microscope. Cells
14 points help please
5.26 x 10^6 in standard form PLS HURRY I ONLY GOT 10 MINS LEFT