JaquoiaDean3090 JaquoiaDean3090
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

If I have 1,518 oranges and sell them for . 25¢ each. How many money would I make?

Respuesta :

fichoh
fichoh fichoh
  • 04-01-2021

Answer:

379.5¢

Step-by-step explanation:

Given that :

Number of oranges = 1,518

Cost per orange = 0.25¢ each

Amount made = (number of oranges * cost per orange)

Amount made = 1518 * 0.25

Amount made = 379.5¢

Answer Link

Otras preguntas

Among black respondents to the 2008 GSS, 167 had no small children at home, and 44 did have small children at home. Among those black respondents who had no sma
A chemistry graduate student is studying the rate of this reaction:→2Cl2O5g+2Cl2g5O2gShe fills a reaction vessel with Cl2O5 and measures its
Which field is not a subfield of human geography
Which equation represents a line that passes through (4, left-parenthesis 4, StartFraction one-third EndFractin right-parenthesis.) and has a slope of StartFrac
please help, what are the answers
Brent recently received funding for his fast-food chain in Michigan. As a result, he hires Angela to set up a top-level domain so that she can start an online d
8. Japan's acquisition of Korea in 1910 demonstrates 1. China's policy of generosity toward its neighbors 2. Korea's willingness to become part of the Japanese
$20.000 deposit earning 3.5% compounded monthly,after 10 years
Jen wants to save money for the future. Jen invests $1,100 in an account that pays interest rate of 4%. How many years will it take for the account to reach $2,
Find the slope of the line graphed below.​