ciaradejesus ciaradejesus
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Lauren buys 17 pounds of bread for her restaurant every day at a cost of $1.40 per
pound.
How much does she pay for the bread each day?

Respuesta :

jamie1005
jamie1005 jamie1005
  • 02-12-2020
17*1.40 =23.80 that’s the answer
Answer Link

Otras preguntas

what is the 15th term in the sequence...pt.1​
We can rewrite the expression 16+8 as 8 x (2+1). Notice that 8 is the greatest factor of 16 and 8. Use this same method to rewrite the expression 24+36 as the p
Who lost the French and Indian war
how did Russia's territory change from 1914 to 1921 (short answers please)
Economic fluctuations
The answer to this question
I NEED AN ANSWER ASAP What is an example of stewardship?? THANK YOU SO MUCH!!
Worker A can a task in 9 hours while worker B can complete the same task in 4 hours. How long (in hr) would it take the workers to complete the task together? (
(The Old Man and the Sea) 5. Where does Santiago decide to fish? Why?
With the Industrial Revolution came opportunities for women to work outside the home in factories. demand equal pay with men for their work. choose work over ge