C8harolindaKarlen
C8harolindaKarlen C8harolindaKarlen
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate per bottle of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 01-10-2016
9.60 / 24 = 0.40.......so the unit rate would be 40 cents per bottle of water
Answer Link

Otras preguntas

Andy warhol used commercial processes to create many of his works because ________.
An important difference between the peritubular capillaries and the vasa recta in the kidney is that?
How can 25 e42 n=1 be rewritten?
A fixed fee that subscribers to a medical plan must pay for use of specific medical services is known as a?
Muscle glycogen is resynthesized at its highest rate immediately after exercise. a. true b. false
What is the probability that a woman who is a carrier for the red-green color-blindness allele and a man who is color blind will have a child who is not color b
Cholecystokinin, which is produced in the small intestine, inhibits gastric secretions in the stomach. True or false?.
Match the features to either the Old Left political view or the New Left political view to show how the left changed in the 1960s.
Service providers must plan their resources just as manufacturers do. However, unlike finished goods, services cannot be?
HELPPP SIMPLE QUESTION‼️‼️‼️‼️‼️ Four less than a number x is twice another number y. write in an equation