willshanique3 willshanique3
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate. $56/25gallons

Respuesta :

laylaschoolemail laylaschoolemail
  • 02-11-2020

Answer:

$2.24 per gallon

Step-by-step explanation:

$56/25gallons=2.24

Answer Link

Otras preguntas

In The Kite Runner, one of the possible symbolic meanings of the kite is _____. persecution Hassan’s loyalty to Amir immobility defenselessness
Cadangkan usaha until memelihara dan memulihara warisan tamadun dunia
You are caring for a client with multiple myeloma. why would it be important to assess this client for fractures?
Institutional advertising is non-personal selling of a good or service marketing by an institution. a. True b. False
__________ is a process by which members of subordinate racial and ethnic groups become absorbed into the dominant culture.
Soaring open spaces, pointed arches, ribbed vaulting, flying buttresses, and stained glass windows are characteristic of
Find the possible value or values of n in the quadratic equation 2n2 – 7n + 6 = 0.
Help me with this question
During an outpatient surgery, a doctor requests that the assistant turn on a mini camera so it gives a posterior and inferior view of the knee. Which of the fol
A fracture is a ________ in the bone. it can occur from either a quick, one-time injury to the bone, or from repeated ________ inflicted on the bone over time.