gabyyy9551 gabyyy9551
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

decide which of the two given
prices is the better deal and explain why. You can buy shampoo in a 6-ounce bottle for $3.99 or in a
14-ounce bottle for $9.49.

Respuesta :

patelaryan040704 patelaryan040704
  • 04-09-2020

Answer:

14 ounce bottle

Step-by-step explanation:

I just got the answer right :)

Answer Link

Otras preguntas

what was the first bank to ever be belt plz help
what happens during respiratory failure? A oxygen and waste carbon dioxide are not effectively exchanged B waste is not removed from the body C the blood is not
Explain nitrogen fixation
WILL UPVOTE ALL. The Precambrian covers about 90% of the entire history of Earth. True False
d + 3 < 12 Select one: a. d < –9 b. d < –15 c. d < 15 d. d < 9
There were four returns from exile. True False
A Stadium holds 50,000 people. The stadium is divided into 250 seating sections. How many seats are in each section?
Which best describes relations between native Americans and the U.S. Government between 1850 and 1880
Why were Japanese Americans living on the West Coast interned after the Pearl Harbor attack?
What do you think would have happened if the colonists gave in to the British.