elianajewels517 elianajewels517
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

102) Find the price of one marker if four
markers cost $11.36.
help asap please!!!

Respuesta :

sonyacihak7860 sonyacihak7860
  • 01-09-2020

Answer $2.84

Step-by-step explanation:

11.36 divided by 4

Answer Link
nbafanboy101
nbafanboy101 nbafanboy101
  • 01-09-2020

Answer:

$2.84 a marker divide $11.36 by the number of markers to get the answer $2.84

Answer Link

Otras preguntas

what is an equivalent decimal to 9/15
A 3 by 4 rectangle is inscribed in circle. What is the circumference of the circle? a. 2.5π b. 3π c. 5π d. 4π e. 10π
solve by substitution y=x+3 y=2x+5
which describes the influence geography played in the development of Greek society A Greece did not develop a maritime tradition of ships and sailing B greeks
what percent of 102 is 63
In which laboratory process is a volume of solution of known concentration used to determine the concentration of another solution?(1) deposition (2) distillati
Opium war taiping rebellion and boxer rebellion is most closely associated with
How can you make sure that the food you serve them will not contain foodborne illnesses? Can someone help me please :) ?
2. The height of a triangle is 5 m less than its base. The area of the triangle is 42 m2. Find the length of the base. (Points : 1)
Passage of the Social Security Act (1935) helped American workers by (1) creating jobs for the unemployed (2) guaranteeing a minimum wage (3) legalizing the rig