misalvarez100 misalvarez100
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

María bought five apples for 20 cents each, she also bought three pounds of bananas for 25 cents per pound. How much did she spend ?

Respuesta :

sdkircee10 sdkircee10
  • 04-05-2020

Answer:

She spend $2.00.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Explain why two electric charges of the same magnitude, when on a collision course with each other, won't actually collide (serious answers only)
how did the united states do this?
Explain the ratio of calcium ions to chloride ions in CaCl2
Find the equation for the inverse function. j(x) = 4vx+ 5 – 6
The note taker refers to the way the flower girl speaks as “kerb-stone” English. What does he mean by this? that she speaks like someone who is from the streets
BRAINLIEST This IS EASY HELP PLS Place a checkmark next to each answer choice that describes a situation in which economic indicators might be helpful. ALL THAT
If you are building a circuit and have two 10 Ω resistors, which connection method will provide the most resistance? A. The same B. Parallel C. Series
If y varies directly with x, and y= 10 when x = 4, find y when x = 10.​
Which subject did Diego Rivera show in his paintings? still lifes of vegetables portraits of famous people landscapes with animals Mexican people and traditions
Square root of complex number -14?