answerneeder345
answerneeder345 answerneeder345
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Buying 15 boxes of cereal for 43.35. What is the cost for one box

Respuesta :

faithmswartz
faithmswartz faithmswartz
  • 01-05-2020

Answer:

30

Step-by-step explanation:

Answer Link
ellagraceg70 ellagraceg70
  • 01-05-2020

Answer:$2.89

Step-by-step explanation:

43.35 divided by 15

Answer Link

Otras preguntas

round off 5012 to the nearest 1000​
Suppose the government wants to reduce cigarette consumption to 200 billion packs per year. The government could achieve this by imposing a per-unit tax on ciga
Which recommendations help develop a positive body image? Choose exactly 3 answers that are correct. A. Hang out with friends who are appreciative. B. Develop h
For the exponential function f(x)=5.4%, what is the value of f(3)? O a.) 500 b.) 320 O c.) 60 d.) 8,000
You are getting your carpet cleaned. You have three bedrooms (9x10’); 10x12 and 11x16), a living room (14’x16’) and dining room (14x14’ ) . Perfco Carpet Cleani
In 2017, Hurricane Irma had a significant, negative impact on the orange harvest in the state of Florida. The U. S. Department of Agriculture predicted that the
Anyone know how to do this ????
Quadrilateral ABCD is a parallelogram. If AB=2x-10 and CD=x+30,then AB=_​
Reliance on addictive substances is a negative coping mechanism. Please select the best answer from the choices provided T F.
Gravity is a force that opposes motion. true or false?