nayamiritydancyb
nayamiritydancyb nayamiritydancyb
  • 04-08-2016
  • Mathematics
contestada

the cost of 4 cartons of fresh cream is $7.96. what is the cost of 14 such cartons? $15.99 $21.96 $24.56 $27.86

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-08-2016
7.96/4 = 1.99 per carton
14(1.99) = 27.86 for 14 cartons
Answer Link
jamesoncarter1637
jamesoncarter1637 jamesoncarter1637
  • 06-03-2019

Answer:

The answer is $27.86 big buck-er-us

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is 3/5 plus 5/8?
Charlie has x state quarters. Ty has 3 more quarters than Charlie has. Vinnie has 2 times as many quarters as Ty has. Write and simplify an expression to show h
Diffusion occurs because of the ________________________ of molecules.
write 2,000,000,000 + 70,000,000 + 100,000 + 3,000 + 800 + 10 in standard form.
A rectangular park is 150 yards on one side and 125 yards on the other. if Debbie walks around the park two times, how far does she walk
What was the goal of the Americanization movement?
19-10x+4=4x-5 i dont understand this equation
Use the diagram above to determine which group of side lengths would form a right triangle. 20, 21, 29 12, 35
Is 730.921 less than, greater than, or equal to 730,921?
How to simplify square root of 210?