ayannasmith12 ayannasmith12
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

261 candy bars cost $87.

Respuesta :

eukalim
eukalim eukalim
  • 04-04-2020
A candy bar costs 0.33 cents rounded off to 2 decimal places. 261 was put in front of 87 to trick you.
Answer Link
laney3439
laney3439 laney3439
  • 04-04-2020
each candy bar costs about $0.33 because you divide the amount paid for the candy bars by number of candy bars
Answer Link

Otras preguntas

Following the period of the Crusades A) Christian invaders adopted Muslim scientific learning and military techniques. B) Christian invaders des
Compare using <, >, or =. 9 3/4____9 5/6
according to author ralph ellison why does the nature of language cause readers to search for symbols.?
The model below represents a nuclear reaction. Atom 1 is present before the reaction and Atom 2 and Atom 3 are produced after the reaction. Atom 1 = Atom 2 + At
Who discovered the Cave of Lascaux? Three female archaeologists Marcel Bouique Pablo Picasso Teenage boys
Rewrite 7 1/8 as an improper fraction.
What will most likely happen when two bromine atoms bond together?
the risk factors for developing cardiovascular disease include being inactive, having a diet of high fat and high salt foods, developing high levels of LDL chol
___________ can be used by cells to store energy, form biological membranes, and serve as chemical messengers.
Multiply. Write your answer in simplest form. 5/7 x 7/10