HaidynJoonie15
HaidynJoonie15 HaidynJoonie15
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

The school office ordered 24 boxes of pens. Their total cost was $19152. What was the cost of 1 box of pens?

Respuesta :

917006450984help
917006450984help 917006450984help
  • 04-04-2020

Answer:

one box costs $19152/24=$798

Answer Link

Otras preguntas

Question 2 Unsaved Sunni Muslims believe that _________________ was supposed to succeed Muhammad as leader of Islam. Question 2 options: A Ali B Muhammad Ali C
If triangles have the ratio of 2:3 adn the smaller traingle has a aside length of 7 what si length of the correspodning sides
What were the weaknesses of the North for the civil war
Plz answer correctly *question below*
How might the loss of biodiversity negatively affect humans? Be specific and use several examples to support your reasoning.
Kool-aide is made from flavored powder and water, with the ratio of powder to water 3:2 based on weight. If 120g of flavored powder are needed for a certain am
What is the quotient 4-x/x^2+5x-6 divided by x^2-11x+28/x^2+7x+6 in simplified form?
Find the area of the figure
To determine whether a graph of a relation is also a function, Shayla declared that the Y axis is a vertical line and the counts numbers of times that the graph
Many African cultures had griots. What was their function? A. They were healers. B. They were singers who kept track of governmental and historical informa