first8443 first8443
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

You can buy 1 pencil for $0.50. How much would a dozen cost you

Respuesta :

alimashhour4
alimashhour4 alimashhour4
  • 02-04-2020

Answer:

$6

Step-by-step explanation:

1 pencil is 50 cents. 12 pencils cost $6

Answer Link

Otras preguntas

Each day , the cafeteria staff at brookview middle school orders 80 pints of white milk and 30 pints of chocolate milk . What is the ratio of white milk to choc
If AB has endpoints, A(2,-1) and B(10,13) then whats the midpoint of AB
Each day , the cafeteria staff at brookview middle school orders 80 pints of white milk and 30 pints of chocolate milk . What is the ratio of white milk to choc
How many numbers between 100 and 200 can be expressed as powers of 2? Show the steps you followed. Which power of 2 is closest to 1000?Show your work
Someone please help I don't know how to do this
How did Jamestown succeed economically? A. with glassblowing B. through trade with the Indians C. by planting and selling tobacco D. by mining gold and silver
How to write a simplified expression for the perimeter of a right triangle 4x by x+2 by 3x+4 if x=3
how does the rule of law help our country
Lily estimated a quotient of 120 and found an actual question of 83. what should she do next?
the new modern ideas of the 1920s stressed science and worldly ideas rather than -the value of education -religious beliefs -technological progress -scientific