redeem3 redeem3
  • 04-02-2020
  • Mathematics
contestada

Bananas cost .89cents, I have $11.75, how many bananas can I buy?

Respuesta :

makaylaa18 makaylaa18
  • 04-02-2020
You could buy 13 bananas.
Answer Link

Otras preguntas

Iron forms rust, expressed as: Fe2O3. Using information from the Periodic Table, what is the mass of one mole of Fe2O3? A. 71.85 g B. 143.70 g C. 159.7
which agency coordinates the internet's IP addressing and DNS systems?
Sandy has several pictures of to hold lemonade for the school bake sale two pictures can hold 64 ounces each and four pictures can hold 48 ounces each how many
What equation shows an example of the associative property of addition
11. x squared - 7x = 0 12. 3x squared - 4x = 20x + 27
how did Islam change the way the ghazu worked?
The relationship between the number of $4 lunches you buy with a $100 school lunch card and the money remaining on the card
The product of 4 and the sum of a number and 12 is at most 16
Unlike individual elements, visible light creates what kind of spectrum? Question 10 options: A) Continuous Spectrum B) Line Spectrum C) Alternating Spectrum
compare anaerobic and cellular respiration