xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

an ice Cream truck driver determined he made 3.78 after selling 3 ice CREAM bars (using the equation y=kx) how much would earn if he sold 6 bars

Respuesta :

aliannacosta05
aliannacosta05 aliannacosta05
  • 01-02-2020
$3.78/3 bars = $1.26 per bar. $1.26 times 6 bars equals $7.56
Answer Link

Otras preguntas

Which is a factor of 6x2 + x − 7? x + 1, 2x + 1, 6x + 7 ,3x + 7
An architect is making a plan for a new circular playground. If the playground has a diameter of 64 feet how much fencing needs to go up to keep the kids in the
Which of the following is an irrational number? 3.14 -16/3 2.6666666 18
what is the word just most likely an allusion to​
How old George Washington
"We see the bad with the good, the debased and decadent with the sound and vital. With this vision we approach new affairs. Our duty is to cleanse, to reconside
If you wanted to quote from page 42 of a book by Jon Krakauer about an ill-fated attempt to climb Mount Everest (titled Into Thin Air) for a research paper, whi
assume that lines that appear to be tangent are tangent o is the center of the circle
In order to buy a house you are always required to put at least 25% down to get a mortgag. True False
*Urgent, will mark Brainliest Answer* I really need help with this, thank you!!