TylerNorton12 TylerNorton12
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

if one tulip one daisy and two mums cost $4.20 and 2 daisies one tulip and one mum costs $3.80 and two tulips and two mums cost $4.80 how much does one tulip 3 daisies and two mums cost?

Respuesta :

beingteenowfmao
beingteenowfmao beingteenowfmao
  • 01-02-2020

Answer:

$5.60

Step-by-step explanation:

Ver imagen beingteenowfmao
Answer Link

Otras preguntas

what was Thomas Jeffersons role in the department of state in 1789?
The television set produced the only light in the room as my siblings and I sat curled upon the couch underneath several wool blankets. A massive winter storm
Can someone plz help? I suck at these lol. Thanks :3
What is the answer to the problem 6x+1+7x
I dont understand this please help 25y−4+7−910y =
Consider the equation a-3 = (1/a)^5 What value(s) of a make the equation true?
compare and contrast the civilization of ancient sumer with the modern United states
Please help me !!☹️❤️
Tides are caused by a. strong winds that blow over ocean waters b. the interaction of Earth, the moon, and the sun c. the shifting of the plates on the ocean fl
On the first day it was posted online, a music video got 1750 views. The number of views that the video got each day increased by 20% per day. How many total vi