citysgirl citysgirl
  • 01-10-2019
  • Mathematics
contestada

Apples cost $3.45 per pound find the cost of 2.6 pounds of apples Solve this problem With multiplication​

Respuesta :

cheesyplaysmine
cheesyplaysmine cheesyplaysmine
  • 01-10-2019

Answer:

8.97

Step-by-step explanation:

3.45(2.6) = $8.97

Hope this helps you! :)

Answer Link

Otras preguntas

98 POINTS! NEED DONE ASAP Writing Prompt: Write a journal entry using first person explaining to how you or your family obtained your land during the colonial p
In the Neolithic period, art flourished because _____.
Explain how you could use the construction tool or a compass and straightedge to create a line segment that is twice as long as given segment
Please help me with is. Factor 4x2 + 12x + 5.
Rewrite with a direct object pronoun. Sarah va a comprar las entradas mañana. Sarah va a comprarlas mañana Sara va las a comprar mañana Las va a compr
What type of social media site uses community knowledge to solve a users query
why is it that a bell in a sealed bell jar can be heard when the jar is full of air
What does the phrase us sanguinis refers to? A. Citizenship by birth on U.S. Soil B. Citizenship by serving in the armed forces of the US C. Citizenship by m
solve the proportion 5/12=y/15
Moving from hand powered production to machine powered production is a characteristic of what Industrial Revolution? A. 1st Industrial revolution B. 2nd Industr