sinai59
sinai59 sinai59
  • 05-09-2019
  • Mathematics
contestada

Fred spends $3.15 on 4 1/2 pounds of peanuts. How much did he pay for each pound of peanuts

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 05-09-2019

Answer:

3.15/4.5 = .70 per pound of peanuts he paid for

Answer Link

Otras preguntas

An estate valued at $75,000 is divided among three daughters. In the ratio 5:8:2 respectively. Calculate the amount each receives
What's the square root of 247
when a falling object reaches a speed called terminal speed, its speed is no longer unceasing. the object id loosing gravitational potential energy nut no kinet
What is the equation and solution for. D=12 for 4d-24-12=0
What did it mean Jess Drew like some people drank whiskey in the book bridge to terabithia
how much more is 7/20 than 3/20
20 /8 in simplest form
The chief reason given by Woodrow Wilson for requesting a declaration of war against Germany in 1917 was the (A) refusal of Germany to accept the Fourteen Point
AC, DF, and GI are parallel. Use the figure to complete the proportion.BEADJBBC
help with these please