RajhniRaxton RajhniRaxton
  • 04-09-2019
  • Mathematics
contestada

The peanuts cost 1.12 for 1 kilogram. How much does 7.4 kilograms cost​

Respuesta :

Sheyin
Sheyin Sheyin
  • 05-09-2019

Answer:

8.288 money

Step-by-step explanation:

1 kg --------> 1.12 cost

7.4 kg --------> 1.12*7.4

7.4 kg --------> 8.288 cost

Answer Link

Otras preguntas

what does an organisms scientific name consist of
Drag each label to the correct location on the image. Match the type of hotel to its typical characteristics. 24x7 room service inexpensive accommodations laund
In a recent telephone survey, 5,000 randomly selected teenagers were asked to cite their primary social network site. Six of 10 teenagers said they use Mybook a
What is the difference between an emergency move and an urgent move?
Why did the emperor keep the gates of Constantinople closed
Given f ( x ) = 3 x 2 − 3 and g ( x ) = x 2 3 x 2 , find f g ( 8 ) . Group of answer choices 4 1 2 2
An online clothing company sells custom sweatshirts. The company charges $5.00 for each sweatshirt and a flat fee of $2.99 for shipping. a. Write a linear funct
ATP energy actually helps energize the... transport proteins. molecules. cell membrane.
Which word is related to the feeling of kindness and empathy?a) Composureb) Complicationc) Compassiond) Confrontation
Which of these dairy products contains a healthy bacteria (also called "probiotics")? 1) Yogurt 2) Butter 3) Cheese 4) Ice cream