Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2016
  • Mathematics
contestada

Grapes were on sale for $0.92 per pound . If Jeff purchased 0.75 pounds , how much did he pay for the grapes ?

Respuesta :

alijean1
alijean1 alijean1
  • 02-05-2016
The answer would be $0.69 because that is 75% of .92
Answer Link

Otras preguntas

What are the choices and consequences for someone with a drug addiction?
how is the temperature of a gas related to the kinetic energy of its particles
Glenn believes he can learn from his mistakes and that study and perseverance will help him improve his intelligence. according to dweck, what locus of control
What changes in foreign policy occurred during roosevelt administration from his inauguration in 1933 to pearl harbor? apush?
Suppose you have two credit cards. The first has a balance of $410 and a credit limit of $1,000. The second has a balance of $510 and a credit limit of $1,000.
During asexual reproduction yeast cells can produce _____
What word goes in the blank, use the ques in parentheses. Yo _______ la guitars el mes pasado? (Tocar, preterite)
PLEASE HELP I WILL FAIL MATH I will give you brainest
You should make a variety of appeals-to the audiences’s logic as well as your own image. True or false
What helped adolf hitler and the nazi party rise to power in the late 1930s?